Іноземець - не раб: українці повстали проти чеської практики

Вони працюють в Чеській Республіці три місяці, але отримують зарплату тільки за два. Деякі українські працівники стикаються з тим, що, коли вони повернуться додому, вони не отримають останню обіцяну зарплату. Проблема посилилася через коронавірусу.

Стаття

Протягом шести днів він протестував і, за його словами, навіть проводив голодування українця Ярослава Чепи перед виробничим заводом у Добржиші, щоб його співвітчизникам заплатили за останній відпрацьований місяць. За його словами, все робиться для того, щоб люди приїжджали в Чехію на роботу на три місяці і отримували першу і другу зарплату. Проблема виникає, коли він повертається додому і остання зарплата застряє.

"Українці дуже задоволені роботою, яку вони тут виконують. Їм подобається приїжджати сюди, вони можуть заробляти тут гроші для себе і для сім'ї. Але коли вони приїжджають сюди, працюють і не отримують грошей за останній місяць, так це для них жах", - пояснює Ярослав Чепа.

Зокрема, згідно з його інформацією, яку він опублікував на гігантській дошці оголошень, на заводі в Добржиші повинні бути задіяні сім робітників, які в цілому очікують майже 171 000 Чеських крон.

Агентура найменше заборгувала Сергію Д., який чекає 16 900 крон, а найбільше Владиславу П., якому роботодавець заборгував 38 350 крон.

Компанія не повинна ніяких грошей самому Ярославу Чепі, тільки, за його словами, намагається боротися за співвітчизників і привернути увагу до проблеми. Через це він також заснував гільдію, яку назвав "Іноземець не раб". Він стверджує, що компанії почали сприймати його всерйоз тільки тоді, коли він вирішив протестувати в Добржиші.

"Тільки коли ми прибули з дошкою оголошень, вони помітили нас і почали мати справу з нами", - говорить Ярослав Чепа.

Однак завод Doosan Bobcat в регіоні EMEA, що виробляє будівельну техніку, відчуває себе в цій історії заручником. Насправді там на заводі працювали українські робітники, але вони були найняті агентством, з якого їх прийняли на роботу.

"У той момент, коли ми дізналися, що агентство Rellpadesa не виплатило своїм співробітникам заробітну плату, ми закликали представників цієї компанії негайно сплатити непогашені зобов'язання. Ми більше не співпрацюємо з агентством", - повідомив списку новин Девід Фродл, відповідальний за комунікації на заводі.

"Ми повністю розуміємо обурення і невдоволення відповідних співробітників, але вважаємо звинувачення асоціації і протест за межами приміщень нашої компанії несправедливими", - додав Фродл.

Ярослав Чепа виправдовується тим, що протестував перед заводом, а не перед агентством заради того, щоб допомогти йому. "В Україні кажуть, що вони працюють на bobcat, а не на агентство Rellpadesa", - говорить засновник Гільдії Іноземець не раб.

Засновник Г.О. "Іноземець не раб" шість днів протестував у Добржиші перед фабрикою. Він спробував привернути увагу до того факту, що його співвітчизникам не платили за роботу.

Замість банкрутства я намагаюся вирішити ситуацію

За словами заводу в Добржиші, проблема не на їхньому боці, тому що вони заплатили за виконану роботу, і це суперечка між робітниками і агентством, яке їх найняло.

Це підтверджує Міхал Хайєк, Керуючий директор Rellpadesa. "Я скажу тобі прямо. Близько 20 або 30 осіб не отримали зарплату. Я не збираюся тобі брехати. Це близько 600 тисяч крон", - описує Хайек, скільки це коштує, і виправдовується тим, що намагається вирішити ситуацію. Він називає протестуючого ЧЕПА "коміком", який хоче заробити на життя всією цією проблемою.

"Ці люди не розуміють, що після того, що сталося зі мною, якщо я доведу компанію до банкрутства, застосую до неї інший підхід і вийду на роботу, то ніхто нічого не отримає. Я так себе не вів, я встав на ноги, я знову заробляю гроші. І тепер я почав виконувати свої зобов'язання", - додає він, додаючи, що вже відправив заробітну плату деяким працівникам і відправить її іншим до кінця місяця.

Його слова підтверджує посольство України, яке приєдналося до всієї ситуації і підтвердило Новинам, що агентство вже виплатило перші дві зарплати. Грунтуючись на цій інформації, Ярослав Чепа також завершив свій протест у вівторок. "Таким чином, вони вважають весь захід успішним", - написав Seznam в новинах.

Це не завжди щасливий кінець

У той же час саме посольство України відзначає, що подібна практика, коли працівникам не виплачують останню зарплату, досить поширена в Чеській Республіці і їх число збільшилося під час коронавірусної кризи.

"Цей конкретний випадок не унікальний. Ми отримуємо скарги від наших громадян на невиплату заробітної плати або несвоєчасну виплату заробітної плати більш - менш регулярно, але з початком коронавірусної кризи їх кількість різко зросла“,-повідомила прес-секретар посольства Тетяна Окопна.

За словами Ярослава Чепи, під час пандемії тисячі українських робітників раптово змушені були покинути Чехію, які все ще чекають останнього платежу.

Більш того, Керуючий директор Міхал Хайєк з Rellpadesa згадує, що саме коронакрізе значно ускладнив всю ситуацію, зупинивши виробництво в автомобільній промисловості і, отже, на заводах, де вона поставляє людей.

Саму причину, по якій він не відправляв гроші працівникам в Україну, але спочатку описав трохи інакше. "На жаль, ми знаходимося в тому стані, в якому знаходимося, на жаль, це сталося. У мене був заблокований аккаунт, Це моя особиста справа, звичайно, я повинен був бути готовий як роботодавець до того, що люди будуть отримувати зарплату, коли відбудеться щось подібне",-пояснив Міхал Хайєк причину затримки останнього платежу.

Вони паплюжать наше ім'я

Але протест Ярослава Чепи може мати й інші наслідки. На додаток до Bobcat, він згадує інших великих і відомих роботодавців у створеному ним списку. Зазвичай ці фірми, дистанціюються від ситуації.

Наприклад, поштова служба вважає, що дії асоціації "Іноземець не раб" заподіяли їм шкоду, і їх юридична служба готує заклик припинити завдавати шкоди їх доброму імені. "Zásilkovna завжди виходила з того, що вона виконує свої зобов'язання. Ми цінуємо працю кожного працівника, в тому числі співробітників агентств з працевлаштування. Тому ми хотіли відстежити будь-яку можливу невідповідність. Однак Ciznec не є рабським суспільством, не надало більше ніякої інформації або документів і тільки публічно і без будь - яких доказів пов'язує нас з недобросовісною або злочинною поведінкою, тим самим завдаючи шкоди доброму імені судноплавної компанії“,-відповідає Каміль Халупа, прес-секретар судноплавної компанії. Логістична компанія Geis також обгороджена таким же чином. "Ситуація для нас неприємна. Ми переконані і наполягаємо на тому, що наша компанія вказана в цьому протесті необґрунтовано", - говорить Ярослава Шинделаржова, менеджер по персоналу GEIS cz.
Данна стаття була продульована із джерела SEZNAM Zprávy

щоб переглянути оригінальну статтю натисніть тут.

повний відео - звіт протестної акції: "Протест №1: ГОЛОДУВАННЯ" Переглянути відео - звіт.

ukУкраїнська